logo

”Bir Kariyer Bir Yaşam” Söyleşi konuğu G.Murat Kalsın

Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı Akademi çalışmaları kapsamında bursiyer öğrencilerimize yönelik, aylık periyotlarla düzenlediğimiz seminerlerimizin  Nisan ayı konu ve konuğu ”Bir Yaşam Bir Kariyer” konferansı ile İTO Başkan Yardımcısı Gökhan Murat Kalsın idi.

Muş Vakfı Merkezinde düzenlenen seminerde Kalsın moderatör tarafından görev aldığı sivil toplum kuruluşlarından ve sosyal hayatından bir çok soruyu içtenlikle cevapladı.

8 yaşına kadar Muş’ta yaşadığını ve İlkokul ikinci sınıftan sonra İstanbul’a geldiğini ifade eden kalsın, Demokrat Parti dönemlerinden Özal dönemine kadarki Babasının, amcalarının ve kardeşlerinin birlikte yer aldıkları aile şirketlerinin gidişat ve politikalarını anlattı. 1995 yılında aile prensiplerini yazdıklarını ifade etti.

İyi bir girişimci olmak için sürekli bir çaba içerisinde olunması gerektiğini vurgulayan Kalsın, girişimci olmak için de risk alınması gerektiğini, yeniliklere kapalı olunmamasını ve geçmişin tecrübelerinden faydalanılması gerektiğini . Girişimcilik ruhunu yakalamak için hayatı planlamak yazmak gerektiğini ve imkanın sınırlarını görmek isteyenler için imkansızı zorlamak gerektiğini belirti.

Yurtdışı tecrübelerine de değinen kalsın, son 15 yılda ülkemiz ciddi anlamda bir ivme kazandı. Siz gençler sayesinde de bu ivme daha da hız kazanacaktır dedi.

Program son olarak Kalsın’a öğrencilerin başarı basamaklarını nasıl tırmanacağına dair sorulara cevap vermesinin ardından, Vakıf Başkanımız  Dr. O. Sami GÜLTEKİN’in kendisine ve öğrencilere hitabıyla sona erdi.

Share
848 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ